Zobacz, ile razy dziennie karmić kota

Masz w domu kota? Opieka nad tym zwierzakiem nie jest trudna, ale duże znaczenie ma jego prawidłowe żywienie. Wbrew pozorom należy zwrócić uwagę nie tylko na jakość, ale także ilość posiłków. Ile razy dziennie należy karmić kota i dlaczego? Wyjaśniamy!

Odżywianie kotów w naturze

Na pewno wiesz, że koty to świetni myśliwi, a ich dieta opiera się na mięśnie. Kot w naturze poluje na dość małe zwierzęta, więc dziennie musi zjeść ich przynajmniej kilkanaście, aby móc się nasycić. Koty, które mieszkają w naszych domach, nie różnią się w tej kwestii. Ze względu na mały żołądek i krótki układ pokarmowy powinny spożywać małe porcje wiele razy dziennie. Oczywiście dawanie kotu 20 posiłków w ciągu dnia byłoby niemal dla każdego opiekuna bardzo kłopotliwe. Na szczęście istnieją sposoby, aby w dużym stopniu zaspokoić potrzeby zwierzaka.

Ile razy dziennie karmić kota?

Zastanawiasz się, ile razy dziennie karmić kota? Warto postarać się, aby odbywało się to przynajmniej 4-5 razy dziennie. Wiele kotów jest w stanie przyzwyczaić się do takiego trybu, który okazuje się dla nich wystarczający. Zdarza się jednak, że konieczne może okazać się zwiększenie tej liczby np. o dwa dodatkowe posiłki. Dużo tak naprawdę zależy od Twojego zwierzaka. Bez wątpienia częste i małe porcje są konieczne w przypadku kociąt, a także zwierząt z wrażliwym układem pokarmowym.

W jaki sposób zapewnić kotu odpowiednią liczbę posiłków?

Pracujesz osiem godzin dziennie lub więcej i nie wiesz, w jaki sposób zapewnić swojemu futrzakowi odpowiednią liczbę posiłków? Musisz wiedzieć, że w niektórych przypadkach sprawdza się stały dostęp do miski. Jeśli jednak masz w domu więcej niż jedno zwierzę, kontrola przyjmowania pokarmu będzie bardzo trudna. Poza tym może to prowadzić do otyłości i odwodnienia (zazwyczaj na stałe w miseczce jest sucha karma).

Innym rozwiązaniem jest automat na karmę, w którym można zaprogramować nawet kilka posiłków dla swoich podopiecznych. Okienka z pożywieniem otworzą się o wyznaczonych przez Ciebie godzinach. Niektóre urządzenia są wyposażone we wkłady chłodzące, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby podawać w ten sposób mokrą karmę.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Zastanawiasz się, co jeszcze ma znaczenie, jeśli chodzi o żywienie kotów? Otóż przede wszystkim musisz mieć świadomość tego, że dla kota ważna jest regularność posiłków i zachowana rutyna dnia. W związku z tym najlepiej ustalić stałe pory karmienia. Poza tym nie zapominaj o konieczności ciągłego dostępu do wody. Warto kontrolować, ile płynów dziennie przyjmuje Twój mruczek i zachęcać go do picia. W ten sposób zmniejszysz ryzyko wystąpienia wielu poważnych chorób, m.in. nerek.

Jak widać, koty to mięsożercy, którzy potrzebują częstych posiłków. Mając to na uwadze, warto zadbać o to, aby dostawały przynajmniej 4-5 posiłków dziennie. Jeśli liczba ta będzie większa, tym lepiej. Poza tym pamiętaj, że każdy zwierzak jest nieco inny i może mieć specyficzne wymagania żywieniowe. Pozostawienie miski z suchą karmą na cały dzień często nie jest wcale dobrą opcją.

Zapisz się do newsletter - otrzymaj darmowy ebook o diecie BARF

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. Dodatkowo otrzymasz darmowy ebook o diecie BARF (jeśli nie otrzymasz maila sprawdź spam)


Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl