Mięso z kością w diecie BARF

Mięso z kością w diecie BARF

Dieta BARF dla psa to sposób żywienia polegający na podawaniu mu surowego mięsa z kością. Przy tego rodzaju diecie należy zrezygnować ze wszelkich suchych karm i podawać jedynie surowe mięso dla psa. Ten sposób żywienia jest najbardziej odpowiedni dla czworonogów, ponieważ oddaje jadłospis przodków psa, tj. wilków. Dieta BARF dla psa składa się z surowego mięsa wołowego, wieprzowego i drobiowego. Dodatkowo uzupełniana jest mieszanką warzyw i owoców, a także ryżem i olejem z ryby.

Mięso dla psów – na co zwracać uwagę

W diecie BARF mięso z kością jest jej podstawowym elementem. Zakłada się, że surowe mięso i kości powinny stanowić 60-80% tej diety. Przede wszystkim ważne jest, aby surowe mięso dla psa pochodziło z pewnego, sprawdzonego źródła. Podanie starego, zleżałego mięsa lub nafaszerowanego antybiotykami mija się z celem i wręcz zaszkodzi psu, zamiast mu pomóc. Przy stosowaniu diety BARF ważne jest, aby wystrzegać się monotonii. Karmienie swojego pupila przez długi czas jednym rodzajem mięsa może wywołać u niego niedobór ważnych dla życia i zdrowia składników odżywczych, a równocześnie doprowadzić do nagromadzenia się w nadmiarze innych składników. Każdy rodzaj mięsa różni się składem i wartościami odżywczymi. Dlatego też  mięso dla psów powinno być urozmaicane. Dieta BARF dla psa to nie tylko surowe mięso, ale też podroby. Szacuje się, że podroby powinny stanowić około 10% tej diety. Nie zaleca się ich podawania codziennie, gdyż mogą doprowadzić do hiperwitaminozy.

Karmienie surowym mięsem – jakie są rezultaty

Surowe mięso dla psa stanowi przede wszystkim jego naturalny pokarm. Dzięki temu proces trawienny jest o wiele krótszy niż w przypadku karmienia na przykład suchą karmą. Stosowanie diety BARF ma wiele korzyści zdrowotnych dla czworonogów. Przede wszystkim dostarcza pupilom wszystkich niezbędnych minerałów, witamin oraz mikro i makroelementów. Dzięki temu poprawie ulega sierść zwierząt, ich uzębienie, eliminowane są problemy żołądkowe, skórne oraz alergiczne. Dieta ta jest lekkostrawna, co ułatwia kontrolowanie wagi psa i zachowywanie jej na bezpiecznym dla zdrowia poziomie.

Kości w diecie BARF – czy są bezpieczne?

Wiele osób obawia się podawać surowe mięso dla psa, jeśli w mięsie tym są kości z uwagi na ewentualne zadławienie. Jednakże surowa kość nie stanowi zagrożenia dla psa, a pod wpływem soków trawiennych zwierzęcia staje się lekkostrawna. Kości są niebezpieczne, jeśli są podawane po ugotowaniu. Obróbka termiczna powoduje, że kości stają się kruche i po rozgryzieniu łamią się na małe, ostre kawałki. W takiej postaci po połknięciu mogą w łatwy sposób uszkodzić przewód pokarmowy psa. W diecie BARF mięso z kością tworzą zgrany duet. Mięso jest źródłem fosforu, a równoważnikiem dla tego pierwiastka jest wapń zawarty w kościach. Należy jednak pamiętać, że w diecie przewagę ma jednak stanowić mięso, zaś kości są jedynie jego uzupełnieniem. Oprócz wartości odżywczych, kości wspierają także higienę zębów czworonogów. Gryzienie kości pomaga między innymi w ścieraniu płytki nazębnej.

Dieta BARF cieszy się dużą popularnością wśród posiadaczy czworonogów. Trudno im się dziwić, że wybierają taki sposób karmienia swoich pupili, skoro daje on tak wiele korzyści wpływających zarówno na wygląd, jak i zdrowie psów.

 

 

Mięso z kością w naszej ofercie:  

                           mięso mrożone    mięso mrożone                                               

Zapisz się do newsletter - otrzymaj darmowy ebook o diecie BARF

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. Dodatkowo otrzymasz darmowy ebook o diecie BARF (jeśli nie otrzymasz maila sprawdź spam)


Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl