Czy dieta BARF jest bezpieczna dla szczeniaka?

Zbilansowane posiłki to klucz do zdrowia Twojego pupila. Zastanawiasz się, czy karmienie szczeniaka zgodnie z założeniami BARF jest dobrym pomysłem? W naszym dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej tej diecie, aby rozwiać Twoje wątpliwości. 

Czy dieta BARF jest bezpieczna dla szczeniaka?

Dieta BARF opiera się głównie na surowym mięsie, podrobach i kościach. Pojawiają się w niej także warzywa, owoce i suplementy. Polega na jak najwierniejszym odwzorowaniu jadłospisu psich przodków. 

Niewątpliwie układ pokarmowy czworonogów jest przystosowany do jedzenia tych produktów. Niemniej, wprowadzając je do diety młodego psa, musisz zachować szczególną ostrożność. Szczeniaki są wrażliwsze od dorosłych osobników. Dlatego zadbaj o to, aby podawać im artykuły spożywcze dobrej jakości.

Dobrym pomysłem jest wybór gotowej karmy BARF dla szczeniaka, takiej jak produkty dostępne w naszym asortymencie. Decydując się na takie rozwiązanie, będziesz mieć pewność, że podajesz pupilowi zbilansowany, przebadany weterynaryjnie posiłek, który mu nie zaszkodzi.

O czym pamiętać, stosując dietę BARF u szczeniaka?

Właściwie przygotowane posiłki BARF pozytywnie wpłyną na zdrowie i samopoczucie Twojego psa. Musisz jednak pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i higieny.

Przede wszystkim zawsze podawaj swojemu pupilowi świeże mięsa. Rozwijający się organizm szczeniaka może nie poradzić sobie z patogenami obecnymi na długo przechowywanych produktach. Dlatego zadbaj o to, aby serwować psu posiłki zaraz po ich rozmrożeniu.

Ponadto na wczesnym etapie rozwoju unikaj podawania twardych kości, takich jak wołowe żebra lub części z nóg. Mogą doprowadzić do uszkodzenia kształtujących się zębów szczeniaka. Nie rezygnuj jednak z tego produktu całkowicie. Odpowiednio dobrane kości dostarczają psu niezbędnych do rozwoju minerałów i pozwalają na utrzymanie zębów w dobrej kondycji.

BARF – jadłospis dla szczeniaka

Jeśli karmisz swojego pupila zgodnie z zaleceniami BARF, całkowicie zrezygnuj z podawania suchej karmy, aby uniknąć nadmiernego obciążania żołądka. Pamiętaj także o tym, aby wprowadzać tę dietę stopniowo. Podawaj różne gatunki mięsa i obserwuj, czy nie pojawiają się objawy alergii pokarmowej na któryś ze składników.

Pamiętaj także, że kluczem do sukcesu jest zbilansowana dieta. Produkty pochodzenia zwierzęcego powinny stanowić 70% całego posiłku i składać się z mięsa, podrobów i kości. Resztę skomponuj z warzyw, owoców oraz olejów rybnych. Podawaj swojemu psu różne mięsa. Dzięki temu zapewnisz mu składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego rozwoju w odpowiednich proporcjach. W jadłospisie powinny znaleźć się produkty drobiowe, wołowina, baranina i mięso z królika.

BARF dla szczeniaka – ile pokarmu serwować młodemu psu?

Ilość pokarmu zależy od wielkości Twojego pupila, a także rasy i jego codziennych aktywności. Przyjmuje się, że szczeniak powinien w ciągu doby zjeść w 3-4 porcjach równowartość 10% jego masy ciała.

Zapisz się do newsletter - otrzymaj darmowy ebook o diecie BARF

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. Dodatkowo otrzymasz darmowy ebook o diecie BARF (jeśli nie otrzymasz maila sprawdź spam)


Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl