Promocje
Karma RAFI CLASSIC baton z wołowiną 1000 g - 27 szt
Karma RAFI CLASSIC baton z wołowiną 1000 g - 27 szt
99,00 zł 96,99 zł
szt.
Karma Max-Classic -25kg z kurczakiem i wołowiną
Karma Max-Classic -25kg z kurczakiem i wołowiną
74,75 zł 70,00 zł
szt.
Karma RAFI CLASSIC baton z wołowiną 1000 g - 10 szt
Karma RAFI CLASSIC baton z wołowiną 1000 g - 10 szt
38,00 zł 36,99 zł
szt.
Karma ROXI z wołowiną - 1240 g - 20 sztuk PROMOCJA
Karma ROXI z wołowiną - 1240 g - 20 sztuk PROMOCJA
79,80 zł 75,99 zł
szt.
Karma Max-Classic- 10kg  z kurczakiem i wołowiną
Karma Max-Classic- 10kg z kurczakiem i wołowiną
29,90 zł 28,99 zł
szt.
Suri Cat - 10 puszek z rybą w sosie
Suri Cat - 10 puszek z rybą w sosie
16,90 zł 15,90 zł
szt.
20 kg Mięso wołowe bez kości + drobiowe DIETA BARF
20 kg Mięso wołowe bez kości + drobiowe DIETA BARF
92,00 zł 89,00 zł
szt.
Ucho wołowe - gryzak suszony 5 sztuk
Ucho wołowe - gryzak suszony 5 sztuk
15,00 zł 13,50 zł
szt.
Karma ROXI z wołowiną - 1240 g - 6 sztuk PROMOCJA
Karma ROXI z wołowiną - 1240 g - 6 sztuk PROMOCJA
23,94 zł 23,39 zł
szt.
Wątroba wołowa - gryzak suszony 10 sztuk
Wątroba wołowa - gryzak suszony 10 sztuk
12,00 zł 10,00 zł
szt.
Informacje w podsumowaniu zamówienia

Złożenie zamówienia oznacza zawarcie umowy sprzedaży. Sprzedawca będzie informował na wskazany adres e-mail o postępach w jego realizacji.

Mięso z kością w diecie BARF

 

Mięso z kością w diecie BARF

Dieta BARF dla psa to sposób żywienia polegający na podawaniu mu surowego mięsa z kością. Przy tego rodzaju diecie należy zrezygnować ze wszelkich suchych karm i podawać jedynie surowe mięso dla psa. Ten sposób żywienia jest najbardziej odpowiedni dla czworonogów, ponieważ oddaje jadłospis przodków psa, tj. wilków. Dieta BARF dla psa składa się z surowego mięsa wołowego, wieprzowego i drobiowego. Dodatkowo uzupełniana jest mieszanką warzyw i owoców, a także ryżem i olejem z ryby.

Mięso dla psów – na co zwracać uwagę

W diecie BARF mięso z kością jest jej podstawowym elementem. Zakłada się, że surowe mięso i kości powinny stanowić 60-80% tej diety. Przede wszystkim ważne jest, aby surowe mięso dla psa pochodziło z pewnego, sprawdzonego źródła. Podanie starego, zleżałego mięsa lub nafaszerowanego antybiotykami mija się z celem i wręcz zaszkodzi psu, zamiast mu pomóc. Przy stosowaniu diety BARF ważne jest, aby wystrzegać się monotonii. Karmienie swojego pupila przez długi czas jednym rodzajem mięsa może wywołać u niego niedobór ważnych dla życia i zdrowia składników odżywczych, a równocześnie doprowadzić do nagromadzenia się w nadmiarze innych składników. Każdy rodzaj mięsa różni się składem i wartościami odżywczymi. Dlatego też  mięso dla psów powinno być urozmaicane. Dieta BARF dla psa to nie tylko surowe mięso, ale też podroby. Szacuje się, że podroby powinny stanowić około 10% tej diety. Nie zaleca się ich podawania codziennie, gdyż mogą doprowadzić do hiperwitaminozy.

Karmienie surowym mięsem – jakie są rezultaty

Surowe mięso dla psa stanowi przede wszystkim jego naturalny pokarm. Dzięki temu proces trawienny jest o wiele krótszy niż w przypadku karmienia na przykład suchą karmą. Stosowanie diety BARF ma wiele korzyści zdrowotnych dla czworonogów. Przede wszystkim dostarcza pupilom wszystkich niezbędnych minerałów, witamin oraz mikro i makroelementów. Dzięki temu poprawie ulega sierść zwierząt, ich uzębienie, eliminowane są problemy żołądkowe, skórne oraz alergiczne. Dieta ta jest lekkostrawna, co ułatwia kontrolowanie wagi psa i zachowywanie jej na bezpiecznym dla zdrowia poziomie.

Kości w diecie BARF – czy są bezpieczne?

Wiele osób obawia się podawać surowe mięso dla psa, jeśli w mięsie tym są kości z uwagi na ewentualne zadławienie. Jednakże surowa kość nie stanowi zagrożenia dla psa, a pod wpływem soków trawiennych zwierzęcia staje się lekkostrawna. Kości są niebezpieczne, jeśli są podawane po ugotowaniu. Obróbka termiczna powoduje, że kości stają się kruche i po rozgryzieniu łamią się na małe, ostre kawałki. W takiej postaci po połknięciu mogą w łatwy sposób uszkodzić przewód pokarmowy psa. W diecie BARF mięso z kością tworzą zgrany duet. Mięso jest źródłem fosforu, a równoważnikiem dla tego pierwiastka jest wapń zawarty w kościach. Należy jednak pamiętać, że w diecie przewagę ma jednak stanowić mięso, zaś kości są jedynie jego uzupełnieniem. Oprócz wartości odżywczych, kości wspierają także higienę zębów czworonogów. Gryzienie kości pomaga między innymi w ścieraniu płytki nazębnej.

Dieta BARF cieszy się dużą popularnością wśród posiadaczy czworonogów. Trudno im się dziwić, że wybierają taki sposób karmienia swoich pupili, skoro daje on tak wiele korzyści wpływających zarówno na wygląd, jak i zdrowie psów.

 

 

Czym jest Dieta BARF?

Dieta BARF

 

Dieta BARF dla psa to taki rodzaj diety, który jest najbardziej naturalny dla naszego zwierzaka. Opiera się bowiem na surowym pokarmie, czyli tym co jedzą dzikie psy w naturalnym środowisku. BARF to skrót, który oznacza Biologically Appropriate Raw Food, czyli „biologicznie odpowiednie surowe jedzenie”. Dieta ta jest wynikiem ewolucyjnych potrzeb psa, które się nie zmieniły od setek lat. Jadłospis diety BARF to najczęściej kości (surowe) z mięsem, np. wołowym i wieprzowym, drobiowym, także samo surowe mięso, wołowina bez kości, wnętrzności, wypełniacze z rybą, mieszanki warzyw i owoców (burak cukrowy, seler, pietruszka, marchew, jabłka, banany), jako uzupełnienie także ryż i olej z ryby. Mówiąc ogółem, powinien to być jadłospis jak najbardziej podobny do diety dzikich psów.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl